Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro

  • 230 m²
  • 5 soveværelser
  • 3 badeværelser
  • 16 gæster
  • 6 senge

25 minutters gåtur fra Bukchon Hanok-landsbyen i Seoul, tilbyder Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro indkvartering med et fuldt udstyret køkken. Stedet tilbyder 5 værelser og 3 badeværelser.

Dets førsteklasses beliggenhed tæt på Statue of Peace, blot 400 meter fra Hansung Universitets metrostationen. Myeongdong-katedralen ligger 3 km fra dette sted. Inden for 350 meter væk, tilbyder Chicken Maru Seongbuk og Hadan en række retter. Du kan komme til Namsantårnet om få minutter i bil. Det nærmeste busstoppested er Seongbuk 1 Office Dongguyeosang, 200 meter fra stedet.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro Seoul
2026년 신축 독채 한옥 시원한 실내 특대형 자쿠지 프라이빗한 정원 Hanok 무료주차
pris kun for mobil

2026년 신축 독채 한옥 시원한 실내 특대형 자쿠지 프라이빗한 정원 Hanok 무료주차

9.0
Fantastisk 8 anmeldelser
623 m fra overnatningsstedet
USD 188 USD 169
pr. nat
Hanok Stay Mikyeong
pris kun for mobil

Hanok Stay Mikyeong

9.2
Fantastisk 9 anmeldelser
636 m fra overnatningsstedet
USD 372 USD 335
pr. nat
Sabrina At Hanok
pris kun for mobil

Sabrina At Hanok

9.5
Enestående 25 anmeldelser
1 km fra overnatningsstedet
USD 277 USD 249
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Seoul Gimpo Lufthavn
    23 km

    Togstationer

    Seoul Station
    6 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Lufthavnstransport

    • Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)

    Serviceydelser

    • Sikkerhedspengeskab
    • Privat ind-/ udtjekning
    • Receptionistskranke
    • Vagtservice
    • Bagageopbevaring
    • Vaskeri
    • Udflugtsassistance/Billetbestilling
    • Dagligvare shopping service

    Spisemuligheder

    • Picnic område/ Borde
    • Særlige diætmenuer

    I køkkenet

    • Kedel
    • Tørretumbler
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    For børn

    • Tremmesenge/vugger
    • Klapvogn

    Fritid

    • Have
    • Grillfaciliteter

    For handicappede gæster

    • Handicapværelser/ faciliteter
    • Adgang til kørestol

    På værelser

    • Klimaanlæg
    • Varme
    • Lydisolerede vinduer
    • Patio
    • Terrasse
    • Havemøbler
    • Te- og kaffefaciliteter
    • Strygeservice

    På badeværelset

    • Vaskemaskine
    • Gratis toiletartikler

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Kamin
    • Røgdetektorer
    • Brandslukkere

    Kæledyr

    • Kæledyr tilladt

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 11:00
    Licensnr.26221-2022-03
    • Ekstra senge info
    • Der er ikke kapacitet til ekstra senge på værelset.
    Ofte stillede spørgsmål
    • ❓
      Hvor meget koster det at bo på Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro?
      Prisen for en overnatning i Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro er 670$.
    • ❓
      Er der nogen gode restauranter i nærheden af Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro?
      Restauranter i nærheden af Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro omfatter Chicken Maru Seongbuk og Hadan.
    • ❓
      Er Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro kæledyrsvenlig?
      Ja, kæledyr er normalt tilladt på Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro, men det er altid bedst at ringe i forvejen for at være sikker.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Seoul Gimpo Lufthavn
    23 km

    Togstationer

    Seoul Station
    6 km

    Landemærker

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Sg Tailored Service Home 5 Min Walk From Metro Seoul

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk